Тепачка меѓу двајца мажи на Бит Пазар

1 min read

Завчера се степале две лица на Бит Пазар при што се користеле и тврди предмети.

– На 30.01.2023 во 16.00 часот во СВР Скопје, Ѓ.С.(56) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходно меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат од Ѓ.Ј.(37) од Скопје, кој употребил и тврди предмети, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Стапи во сила забраната на Русија за продажба на нафта на земји кои ја ограничија цената

Следно

Курти останува на ставот дека не е можно формирање моноетничка заедница на Косово

Latest from Blog