Тен Хег сака поефикасен Манчестер јунајтед во новата сезона

1 min read

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е задоволен од вчерашната победата (1:0) на тимот над Лион на натпреварот одигран во Единбург.

Сепак, Тен Хаг им забележа на своите избраници дека мора да ја подобрат ефикасноста која според него беше проблем мината сезона.

– Треба да постигнуваме повеќе голови. Истиот проблем го имавме и минатата сезона. Фудбалерите треба да разберат дека во последната фаза од нападот е неопходно да се биде поладнокрвен и немилосрден. Слабата ефикасност мора да се надмине во новата сезона, изјави Тен Хаг.

Манчестер јунајтед минатата сезона заврши на третото место во Премиер лигата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Незапаметено невреме во Хрватска

Следно

Израелските сили убија Палестинец во Наблус

Latest from Blog

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

За мене претставува посебна чест и задоволство што сум денеска на покана на градоначалникот, на општинскиот