Тен Хаг за ситуацијата со Санчо: Фудбалерите не се роботи

1 min read

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг уште еднаш ја коментираше целата ситуација во која се наоѓа Џејдон Санчо, скапоценото засилување на „ѓаволите“ кое се уште се очекува да проработи.

Санчо се мачи со психички и физички проблеми, па веќе извесен период работи одвоено по специјален режим наметнат токму од Ерик Тен Хаг кој се уште верува во играчот.

Холандскиот стратег истакна дека би сакал да го има Санчо во своите редови, но дека уште не е подготвен да му се стави на располагање.

– Фудбалерите не се роботи. Санчо е назад во Керингтон и тоа покажува дека кај него има напредок и е подготвен за следниот чекор. Сакам да го имам Џејдон во тимот што е можно побргу, но не можете да ги форсирате работите, -изјави Тен Хаг.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски го одби предлогот на Путин за прекин на огнот

Следно

Во живо: Почна одбележувањето на Бадник во Соборниот храм во Скопје

Latest from Blog