Телефонски разговор Ердоган-Столтенберг: Честитки до Ердоган

1 min read

АНКАРА (АА) – Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, имаше телефонски разговор со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во кој му честита на повторниот избор за претседател, јавува Анадолу.

Во соопштението од Одделот за комуникации при Претседателството на Туркије се наведува дека Столтенберг го побарал Ердоган и му честитал за изборниот резултат, и посакал резултатите да бидат корисни за турскиот народ.

За време на разговорот стана збор и за регионални и глобални теми.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

КФОР поставува бодликава жица околу општинската зграда во Звечан

Следно

Украински дронови нападнаа цели во руските области Краснодар и Белгород, тврдат локалните власти

Latest from Blog