Студено време со ветер над 70 км/ч

1 min read

Променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Утринските температури ќе се движат од -3 до 5 степени, додека дневните во интервал од 1 до 10 степени.

Во Скопје претежно облачно и ветровито со засилен северен ветер со  максимална дневна температура од 8 степени.

Времето утре ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Од утре доаѓа и стабилизацијата на времето со пораст на дневните температури.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Финскиот претседател вели дека Анкара донела одлука за членството на неговата земја во НАТО

Следно

Генерален штрајк во Грција поради железничката несреќа

Latest from Blog