Стручни екипи работат на решавање на проблемите на граѓаните во Општина Карпош

1 min read

Стручните екипи од Општина Карпош, веќе некое време работат на санација и реконструкција на одделни делови, кои биле пријавени како проблеми од жителите на Карпош.

-Имено, овие денови беа поставени 14 попречни столпчиња во правец на булеварот „Партизански одреди“ до платото на Лептокарија, Карпош 3, со цел да се обезбеди движењето на пешаците кои поминуваат преку паркингот.

На улицата „Бахар Моис“, во Тафталиџе, беше реализирана нова патека, која ќе биде од големо значење за безбедноста на пешаците кои го минуваат овој пат.

Исто така, изминатите денови,во урбаната заедница КЈП, се изврши санација на колско пешачки патеки и реконструкција на отворите за вентилација на подземните гаражи. Општина Карпош неуморно работи за потребите на своите граѓани, информираат од општината.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Администрацијата на Бајден става на располагање 450 милиони долари за чиста енергија

Следно

Халанд го потпиша најбогатиот договор во историјата, а не е со Сити

Latest from Blog