Стрес и вознемиреност и за најмалите: Дојава за бомба во скопска градинка и 67 училишта

1 min read

Бројот на училишта до кои денеска до 11 часот се пристигнати дојави за бомби се зголеми на 66 во Скопје и едно училиште во Прилеп. Дојава е упатена и до една скопска детска градинка.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се преземаат мерки за безбедно евакуирање на објектите и дека во тек се антитерористички проверки.

Утринава до 10 часот дојави за бомби преку електрински адреси имаше пристигнато до 32 училишта во Скопје и едно училиште во Прилеп.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Кенија, 2,6 милиони животни се изложени на ризик од смрт поради суша

Следно

Ванда Нара: Икарди и Макси Лопез уште не можат да се поднесат!

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството