Стефковски во посета на црквата „Св. 40 маченици“ на Смилковско езеро

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски утрово на покана на Црковниот одбор беше во посета на Црквата Св. „40 Маченици“, која се гради на Смилковското езеро.

– Оваа Црква, е започната да се гради на иницијатива на граѓаните во 2013 година, а во траен спомен на Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацевски, Кире Тричковски и Борче Стефковски, кои беа убиени на 13 април 2012 година, на Велики четврток, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ги охрабрувам да бидат конструктивни, дијалогот значи и отстапки, вели Ковачевски за средбата Курти – Вучиќ

Следно

Гувернерот на Вајоминг го потпиша законот за забрана на апчиња за абортус

Latest from Blog

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за филм ниту е скратен ниту е допрен со ребалансот – имаат доволно средства за обврските, директорот да направи планови за исплати

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, одговарајќи на новинарско прашање информираше дека утрово имала средба со филмските