Стефковски синоќа излезе на терен во Хиподром

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски синоќа заедно со службите на општината започна со акција за обележување на пешачките премини на локалните улици.

– Сообраќајната хоризонтална и вертикална сигнализација е важна за безбедноста на граѓаните и ние работиме на нејзиното оддржување во рамки на нашите надлежности.

Им благодарам на вработените во ЈКП Гази Баба за нивната ангажираност и посветеност во работата, напиша Стефковски на Фејсбук.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Јирген Клоп најави промени во Ливерпул

Следно

СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

Latest from Blog