Српски медиуми: Загина дете во Нови Сад

1 min read

Од Полициската управа Нови Сад за „Телеграф“ потврдиле дека околу 21:45 часот имало обид детето да се спаси со реанимација, но безуспешно

Дете загина вечерва во населбата Клиса во Нови Сад, градот кој беше еден од најпогодените во денешното невреме во Србија, објавија српските медиумите.

Дел од медиумите објавија дека детето е на возраст од 12 години, а настрадало пред зградата во која живеело за време на невремето.

Сè уште не се знае починало од струен удар или било погодено од гром.

Порталот „Телеграф“ пишува дека од Полициската управа Нови Сад потврдиле оти околу 21:45 часот имало обид детето да се спаси со реанимација, но безуспешно.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Не се исполни желбата на Трамп: Судењето ќе му почне во мај 2024 година

Следно

Обамејанг се сели во екипата на Олимпик Марсеј

Latest from Blog