Спалети: Не беше лесно, но успеавме да испишеме историја со Наполи

1 min read

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети е задоволен од изданието на неговите фудбалери во синоќешната победа над Ајнтрахт (3:0) во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

– Не беше лесно, но успеавме да постигнеме историска цел со клубот. На почетокот Ајнтрахт добро нападна. Немавме тимска игра бидејќи вршеа голем притисок. Во второто полувреме веќе делувавме како добро координиран механизам, изјави Спалети.

Италијанскиот тим победи и на првиот меч (2:0), па се пласираше во четвртфиналето.

Следниот противник на Наполи за кого настапува македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, ќе биде познат по утрешната ждрепка.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

По средбата со Лајчак, Вучиќ за денес најави обраќање до јавноста

Следно

Општина Карпош ќе дава субвенции за замена на покриви и лифтови

Latest from Blog