Советник на Клинтон извршил едно од најкомплицираните самоубиства

1 min read

Полицијата во резултатите од истрагата за прв пат ги соопшти околностите во кои умрел Мидлтон, а одлуката ова да се прогласи за самоубиство останува и покрај тоа што нема ниту еден траг од оружјето со кое тој е застрелан.

Телото на 59-годишниот Мидлтон беше најдено на неговиот ранч во Арканзас. Неговото семејство побара да не се објавува полицискиот извештај од страв дека сликите од местото на смртта ќе бидат раширени на интернет, по што судија одлучи дека информациите од извештајот можат да бидат објавени ама не и фотографиите.

Починатиот е откриен од вработени на ранчот кои повикуваат и полиција, која во возилото наоѓа муниција но не и оружје.

Мидлтон е специјален советник на Бил Клинтон во 1990-те, кој го внесува Џефри Епстеин во Белата куќа 7 од вкупно 17 пати кога починатиот педофил бил во посета. Мидлтон, како и неговиот шеф, исто така лета со приватниот авион на Епстин.

Семејството на починатиот советник за полицијата изјавило дека тој страдал од депресија.

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Овации за Билјана Драгичевиќ Пројковска на сцената на националниот театар „Иван Вазов“ во Софија

Следно

Алејна Олмез по 248 часа беше спасена од урнатините: „Се борев, не сакав да се откажам“

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството