Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!

1 min read

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно.

Состојки:

120 гр овесни снегулки
200 мл вода
40 мл масло
3 јајца
1/2 лажичка сол
1/4 лажичка мелен ѓумбир
1/3 лажичка мелен коријандер
1/3 лажичка италијански зачини

Подготовка:

Извор: kurir.mk

Претходно

Во Нови Сад почнува EXIT, најголемиот музички фестивал во регионот

Следно

Русија се обидува да ја стигматизира идејата за немање деца како „екстремистичка“

Latest from Blog