Снег ја прекри турската метропола Истанбул

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Снегот ги побеле улиците и парковите на Истанбул, најнаселениот град во Република Туркије, јавува Агенција Анадолија (АА).

Со бела снежна прекривка е покриен и ридот Чамлиџа, еден од симболите на градот на два континента.

Снегот ги изненади граѓаните на Истанбул кои ја фотографираа прекрасната бела прекривка.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

АРХИТЕКТКАТА ЗОРИЦА БЛАЖЕВСКА ЈА ДОБИ НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО „АНДРЕЈА ДАМЈАНОВ“

Следно

За две недели направени 85 стерилизации и кастрации во ЈП „Лајка“ – Скопје

Latest from Blog