Скопски Водовод со известување за работното време на Водици

1 min read

ЈП Водовод и канализација – Скопје, во пресрет на христијанскиот празник, Богојавление (Водици), ги известува корисниците дека на ден 19.01.2023 (четврток), шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието и наплатниот пункт во Сарај, ќе работат со редовно работно време:

Дирекција од 07:30 до 19 часот,

Сарај од 08:00 до 14:30 часот.

Со редовни работни активности се продолжува во петок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Цените во Црна Гора за година дена зголемени за 13 проценти

Следно

Поранешниот челник на францускиот фудбал Ле Грет под истрага за сексуално вознемирување

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета