Скопје станува гнасно и опасно место за живеење

1 min read

Денес на пладне на раскрсница кај Мавровска ова говедо додека со таксито чекаше на семафор го исфрли сето ѓубре на асфалтот, лименки, кесиња, пикавци. Кога со свирка го предупредив да не го прави тоа, збесна и излезе да се тепа.

Скопје станува гнасно и опасно место за живеење. pic.twitter.com/SI78Qx5edw

— (@arozgj) April 2, 2023

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Обработени 96 отсто од гласањето: ГЕРБ води, 6 партии влегуваат во парламентот

Следно

38 УМЕТНИЦИ НА 14. МЕЃУНАРОДНО БИЕНАЛЕ НА МЛАДИ ВО МСУ, ТЕМАТА Е „БУДЕЊА“

Latest from Blog