Шкупи му посака добредојде на Арслан

1 min read

удбалерите на македонскиот шампион Шкупи од денес ќе работат под водство на новиот тренер Џихад Арслан.

Турскиот фудбалски стручњак во Чаир доаѓа по ракинувањето на Шкупи на соработката со тренерот Седловски.

– Постигнавме договор со еден од најпознатите тренери во турскиот шампионат, Џихад Арслан, кој во текот на својата кариера го предводеше еден од најпознатите тимови на турската Суперлига, Башакшехир. Вреди да се напомене дека Арслан го предводеше тимот на Акисар, кој потекнува од мал град, со кој тимот се натпреваруваше и во Лига Европа. Токму добрите настапи и учеството во групите од Лига Европа и многу други успеси во турскиот фудбал се препорака за негов ангажман. Го пречекуваме и Февзи Лајиќ, кого го гледаме како член на нашето сино-бело семејство, кој ќе биде дел од стручниот штаб на нашиот тренер. Се надеваме дека заедно повторно ќе постигнеме големи успеси, стои во соопштението на Шкупи.

По 22 натпревари во Првата македонска фудбалска лига, Шкупи е на второто место со 42 бода, четири помалку од лидерот Струга.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Атина денеска без такси превоз

Следно

Баербок пред посетата на Скопје: Ако ги изневериме, ќе ги загубиме Македонките и Македонците за Европа

Latest from Blog