Шалтерите за наплата на вода во петок ќе работат со редовно работно време

1 min read

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, во пресрет на божиќните празници, ги известува корисниците дека на ден 06.01.2023 (петок), шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието и наплатниот пункт во Сарај, ќе работат со редовно работно време.

Во Дирекција шалтерите ќе работат од 07.30 до 19 часот, додека во Сарај од 08.30 до 14.30 часот.

Во сабота (07.01.2023) нема да работат. Со редовни работни активности се продолжува во понеделник, 09.01.2023.

– ЈП Водовод и канализација – Скопје продолжува да работи во служба на граѓаните на град Скопје. Согласно вашите потреби контактирајте не на: 02/3073 010, [email protected], https://www.facebook.com/jpvodovod.skopje/, информираат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Поради магла, во Ресен и на планинскиот превој Ѓавато видливоста е намалена до 50 метри

Следно

Амазон планира да отпушти повеќе од 18.000 работници

Latest from Blog