Шахтите во Карпош ќе се чистат од глодари

1 min read

Општина Карпош денеска ја започна редовната пролетна дератизација на околу 5.000 шахти на своја територија.

-Како дел од рутинските активности за одржување на јавната хигиена, со процесот на дезинфекција, дезинсекција и дератизација беа опфатени сите основни училишта и детски градинки, информираат од Општина Карпош.

Локалната самоуправа ја презема оваа активност секоја година на пролет и есен, како превенција од штетните глодари и инсекти, во насока на одржување на здравата животна средина.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку едно лице загина во напад со беспилотно летало во западна Украина

Следно

На 9 март продолжуваат преговорите со Финска и Шведска за нивниот влез во НАТО, најави Турција

Latest from Blog