Серхио Рамос се враќа дома

1 min read

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос има голема желба следната сезона да ја помине во дресот на Севилја. Во овој клуб Рамос ја започна кариерата.

Рамос веќе ги одбил понудите од Саудиска Арабија бидејќи сака да се врати во Шпанија главно поради семејството.

Во Севилја има голема конкуренција на стоперските позиции, тука се Баде, Маркао, Нијансу, Рекик, а оваа сезона тренерите на Севилја на оваа позиција доверба му укажаа и на Гудељ.

Рамос од Севилја во 2005 година, за сума од 30 милиони евра се пресели во Реал Мадрид, со кого освои се и стана легенда на клубот и шпанскиот фудбал.

Последните две сезони ги мина во ПСЖ каде имаше многу проблеми со повредите поради кои пропушти голем дел од првата сезона, додека во втората беше поконстантен на теренот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Алавес со гол од пенал во 129. минута се пласира во Ла Лига – Леванте останува второлигаш! (ВИДЕО)

Следно

Илузиите на зелената агенда

Latest from Blog

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

За мене претставува посебна чест и задоволство што сум денеска на покана на градоначалникот, на општинскиот