Седум лица загинаа во оружен напад во Хондурас

1 min read

БОГОТА (АА) – Седум лица загинаа како резултат на оружен напад во средноамериканската земја Хондурас, пренесува Анадолу.

Според вестите на медиумите во регионот, во подрачјето на Комајагуела при главниот град Тегусигалпа се откриени 7 безживотни тела на лица кои биле убиени со оружје.

Полицијата се упати на местото на настанот, и откри дека телата се на седум лица, од кои 4 жени.

Започната е истрага во врска со случајот, а коските се пренесени во капелата на судската медицина за откривање на идентитетите на загинатите.

Според полициските податоци, секој ден во просек се убиваат од 10 до 15 лица како резултат на насилни настани во Хондурас.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Еден месец од разорните земјотреси во Туркије

Следно

Арсовска: Дел од блокадите на превозниците беа поради лични, а дел поради политички мотиви

Latest from Blog