Седници на собраниските комисии за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија

1 min read

 Во Собранието денеска седници ќе одржат Комисијата за одбрана и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на двете комисии е Предлог на одлука за испраќање на припадници на Армијата на Република Северна Македонија за учество во меѓународната операција на Организацијата на обединетите нации „УНИФИЛ“, во Република Либан. 

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Столтенберг: Ако Украина ја изгуби војната – тоа нема да донесе мир

Следно

Колумбија го победи Уругвај и по 23. години ќе се бори за пехарот на Копа Америка

Latest from Blog