Се евакуираат стотици деца: Дојави за бомби во 14 скопски училишта

1 min read

Денеска до 09:30 часот е пријавено дека на електронските адреси на 14 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случаите.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Повеќето украински бегалци кои пристигнаа во Белгија останаа во земјата

Следно

Барселона не го продаде Рафиња на Арсенал за 70 милиони евра и покрај финансиските проблеми

Latest from Blog