Саботно џез-матине на Скопскиот џез фестивал

1 min read

Саботно џез-матине на Скопскиот џез фестивал, со промоција на новите календари за 2023 година и концертeн настап на Јордан Костов, Дориан Јовановиќ и Андреа Мирческа.

Yordan Kostov – accordion
Dorian Jovanovic – Stick, effects
Andrea Mircheska – double bass

Сабота, 14 јануари
МАККА БАР (бул. Св. Климент Охридски 60)
Почеток: 13:00
ВЛЕЗ СЛОБОДЕН

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Бикнијус: Нема непосредни докази дека експлозијата на гасоводот што ги поврзува Литванија и Летонија е резултат на напад

Следно

Вечерва во 360° – Интервју со Касами: Заедничка влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е пропаганден трик на ДУИ

Latest from Blog