Роналдо: Нема да се вратам во европскиот фудбал, вратата е целосно затворена

1 min read

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо одговори на прашањето на новинарот Фабрицио Романо за можно враќање во некоја од европските лиги.

– Нема да се вратам во европскиот фудбал, вратата е целосно затворена. Европскиот фудбал изгуби многу во квалитетот…само Премиер лигата е навистина силна, таа е далеку пред сите други лиги, изјави Роналдо,

Триесет и осумгодишниот напаѓач од јануари настапува за Ал-Наср од Саудиска Арабија. Португалецот минатата сезона забележа 19 настапи за тимот, постигнувајќи 14 гола и две асистенции.

Во текот на кариерата Роналдо играше за Спортинг Лисабон, Манчестер јунајтед, Реал Мадрид и Јувентус.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Грција цела ноќ се бореше со огнените јазици – утрово 600 пожарникари се на терен

Следно

НАЈЛОШО Е КОГА ФИЛМОТ ГИ ОСТАВА ГЛЕДАЧИТЕ РАМНОДУШНИ, ВЕЛИ ГОЦЕ ЦВЕТАНОВСКИ ПРЕД ДОМАШНАТА ПРЕМИЕРА НА „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА СИНЕДЕЈС

Latest from Blog