Роџерс се враќа на клупата на Селтик

1 min read

Шкотскиот фудбалски првак Селтик договори долгорочна соработка со англискиот стратег Брендон Роџерс и неговото назначување на тренерското место ќе биде официјализирано оваа недела, јавија британските медиуми.

Роџерс, кој го предводеше клубот од Глазгов од 2016 до 2019 година, според телевизијата Скај, потпишал долгорочен договор со Селтик.

Финансиските детали, засега, не се објавени, но според медиумите, Роџерс ќе биде најплатен тренер во историјата на Селтик.

Селтик остана без тренер по завршување на сезоната, откако Австралиецот Ангелос Постекоглу го презеде лондонски Тотенхем.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белгија ќе уништи околу 6 милиони застарени вакцини против КОВИД-19

Следно

(ВИДЕО) Мост „Беласица“: Пожар го затвори, конфузија кога да се отвори

Latest from Blog