Реал подготвува нов договор за Начо

1 min read

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на дефанзивецот Начо Фернандез, соопштува „АС“.

Актуелниот договор на 33-годишниот Шпанец со „Кралевите“ е со важност до крајот на тековната сезона. Новиот договор ќе биде на една година.

Забележано е дека од јануари тој ќе може да преговара со други клубови за летен трансфер како слободен играч.

Во тековната сезона во Ла Лига, Начо одигра седум натпревари за Реал Мадрид без постигнат гол.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ в понеделник ќе биде на седницата на Владата за Косово, потоа ќе има обраќање

Следно

Џерард ќе оди во Дортмунд да разговара со Белингем за преселба во Ливерпул

Latest from Blog