Рамос би можел да ја продолжи кариерата во Бразил

1 min read

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос, кој како слободен играч ова лето го напушти Пари Сен-Жермен, може да ја продолжи кариерата во бразилскиот шампионат.

Според новинарот Фернандо Круз, Фламенго сака да потпише со 37-годишниот фудбалер. Клубот веќе преговара со играчот и се подготвува да му достави официјална понуда.

Дефанзивецот минатата сезона одигра 58 натпревари за ПСЖ, постигна шест гола и една асистенција. Пред тоа, Шпанецот играше за Реал Мадрид од 2005 до 2021 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ердоган: Туркије сака дополнително да ги зајакне врските со Саудиска Арабија, Катар и ОАЕ

Следно

Лавров: Појавата на авиони Ф-16 во Украина се смета за „нуклеарна“ закана

Latest from Blog