Пукање во Љубљана: Двајца загинати, полицијата трага по убиецот

1 min read

Според информациите од полицијата, напаѓачот сè уште е во бегство и се работи на негово пронаоѓање

ФОТО: 24ur.com

Денеска околу 15 часот љубљанската полиција добила информација за пукање во областа Фужине. Во пукотницата се убиени две лица, соопшти полициската управа во Љубљана.

Полицијата го има обезбедено местото на настанот и работи на прибирање информации за инцидентот.

„Бараме да ги следите упатствата на полициските службеници на лице место и да не ја попречувате работата на службите за интервенција“,

информираат од СВР Љубљана.

Според информациите од полицијата, напаѓачот сè уште е во бегство и се работи на негово пронаоѓање.

Полицијата првично извести дека се повредени две лица, но подоцна соопшти дека починале поради тешки повреди.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

ЕУ бара онлајн платформите да означуваат дали содржината е генерирана од вештачка интелигенција

Следно

Бугарските пратениците утре ќе гласаат за влада на Денков и Габриел, мнозинството граѓани ја поддржуваат

Latest from Blog