Првични информации од МВР: Две лица се убиени, а едно лице е повредено во вечерашната престрелка

1 min read

Министерството за внатрешни работи соопшти првични информации за двојното убиство кое вечерва се случи во Старата скопска чаршија.

„На 06.03.2023 во 20.11 час. во СВР Скопје пријавено е дека во угостителски објект во Скопје неколку лица пукале кон Ј. К. и Е. И., кои починале на лице место, и кон А.Т., кој е пренесен во болница за укажување лекарска помош“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

МВР за двојното убиство во Стара чаршија: Пукано е кон три лица, двајца починале на лице место

Следно

Ердоган: За една година ќе изградиме 488.000 нови домови за жртвите од земјотресот

Latest from Blog