Први реванш осминафинални натпревари во ЛШ

1 min read

Првите четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) ќе бидат познати вечерва по одигрување на реванш осминафиналните натпреварите меѓу Бенфика – Клуб Бриж и Челзи – Борусија Дортмунд.

Лондонски Челзи од 21 часот на „Стемфорд Бриџ‘ ја пречекува Борусија која победи на сите натпревари од почетокот на оваа година и има предност од 1-0 од првиот натпревар во Дортмунд.

Во истиот термин на дуелот во Лисабон, домашната Бенфика е на чекор до пласман меѓу осумте најдобри екипи во ЛШ, откако на гостувањето во Бриж пред три недели победи со 2-0.

Две реванш осминафинални пресметки се на програмата и утре меѓу Тотенхем – Милан (0-1) и Баерн Минхен – ПСЖ (1-0).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стојаноски: Криминал од епски размери за надзор на коридорите 8 и 10д за набавка од 22 милиони евра, компанијата од негативна станала позитивна, менувани се и условите во тендерот

Следно

Утврден законот што ќе овозможи враќање на незаконски изнесените икони во земјава

Latest from Blog