Променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

1 min read

рекламаПроменливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени. UV=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степена.

реклама

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

рекламаПретходно

Невил: Јунајтед беше надигран и не ја заслужи победата

Следно

Бројот на загинати во експлозија на бензинска пумпа во руски Дагестан порасна на 27

Latest from Blog