ПРОДУЦЕНТОТ НИКОЛА КИМОВСКИ Е НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОДЕН ТЕАТАР

1 min read

Театарскиот и филмски продуцент Никола Кимовски е именуван за в. д. директор на Македонскиот народен театар (МНТ), откако Симона Угриновска поднесе оставка на функцијата на која беше од 2018, соопшти МНТ.

Кимовски е назначен за директор согласно денешното решение од Министерството за култура, потпишано од министерот за култура Зоран Љутков.

ИЗВОР: sdk.mk

Претходно

Саудиска Арабија ги предупреди Г7 да не ги пипаат руските пари

Следно

Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на Вимблдон

Latest from Blog