Продолжуваат оставките и разрешувањата на функционери во Украина

1 min read

Двајца заменици министри во украинското Министерство за развој на заедницата и територијата денеска поднесоа оставки.

Бранот оставки продолжува поради големиот корупциски скандал кој беше откриен во Украина.

Вјачеслав Негода и Иван Лукерија на Фејсбук потврдија дека поднеле оставки.

Украинската државна телевизија „Суспилне“ на Телеграм претходно објави дека се сменети лидерите на пет украински региони, наведувајќи дека се сменети шефовите на регионите Дњепропетровск, Запорожје, Киев, Суми и Херсон. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Столтенберг e убеден дека наскоро ќе има решение за испораката на германските тенкови во Украина

Следно

Крводарителска акција за роденденот на Тоше утре во Дом на АРМ

Latest from Blog