Продажбата на билети за ЕУРО2024 ќе стартува во октомври

1 min read

Организаторите на Европското фудбалско првенство 2024 објавија дека официјалната продажба на влезниците ќе почне на 3 октомври кога земјата домаќин го одбележува Денот на германско единствено и обединување на земјата во 1990 година.

ЕУРО2024 ќе се одржи од 14 јуни до 14 јули во десет германски градови – Берлин, Хамбург, Лајпциг, Дортмунд, Дизелдорф, Франкфурт, Гелзенкирхен, Келн, Минхен и Штутгарт.

Како земја домаќин Германија ќе биде во групата А и ќе игра во воведниот натпревар на 14 јуни во Минхен.

Финалето ќе се игра точно еден месец подоцна во Берлин.

Жрепката за составот на групи е закажана за 2 декември оваа година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Се судрија две возила и полициска „шкода“

Следно

Украина наскоро може да остане без муниција за противвоздушната одбрана, сугерираат протечените документи на Пентагон

Latest from Blog