Приведени крадци во Скопје, украдениот мотоцикл ќе биде вратен на сопственикот

1 min read

Вчера (25.02.2023) полициски службеници од ЕВР Карпош лишија од слобода двајца малолетници поради основано сомнение за сторено кривично дело односно затоа што одзеле мотоцикл сопственост на Д.П. од Скопје. Малолетниците се приведени во полициска станица и известен е Центарот за социјални работи, а мотоциклот ќе му биде вратен на сопственикот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Путин: „Москва поставува тактичко нуклеарно оружје во Белорусија“

Следно

Израелскиот министер за одбрана повика на запирање на реформите во судството

Latest from Blog