Приведен скопјанец за издржување казна затвор од четири години

1 min read

Денеска (09.01.2023) во 10.00 часот на ул.„Димо Хаџи Димов“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.П.(39) од Скопје.

– Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од четири години за сторено кривично дело по член 193 од Кривичниот законик, информира МВР.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Жестоки судири меѓу навивачи на Наполи и Рома, две лица хоспитализирани

Следно

Макрон: Кога ќе го запознаете, Путин воопшто не е непријатен човек

Latest from Blog