Приведен криминалец баран со потерница

1 min read

рекламаДенеска (24.08.2023) околу 14.50 часот во с.Камењане, тетовско, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги во соработка со СВР Тетово го лишиле од слобода С.З. од Данска.

Тој бил баран по меѓународна потерница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид.

реклама

Лицето било предадено во СВР Тетово за понатамошна постапка.

рекламаПретходно

Ганви: Село изградено на вода од луѓе кои избегале од ропство во Африка

Следно

Ескобар на средба со Пендаровски

Latest from Blog