Прегазена велосипедистка во Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата Благоја Стефковски со улицата Методија Андонов-Ченто во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од О. С. (60) од Битола, удрило во велосипед управуван од А. Ѓ. (49) од Скопје.

Во несреќата тешки телесни повреди добила А. Ѓ., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

СЗО загрижена поради недостигот на помош во северозападните делови на Сирија погодени од земјотресот

Следно

Мицкоски за неисплатените плати во здравството: Уште еден шокантен случај на неспособност, а владата наместо да бара одговорност ги штити директорите

Latest from Blog