Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

1 min read

Утре поради најавено одржување на настан за одбележување на Бадник во Скопје, од 10 часот се до завршување на настанот, за сообраќај ќе бидат затворени сообраќајниците околу соборниот храм “Св.Климент Охридски“.

Од објектот на Пошта до крстосницата кај Соборниот храм и од крстосницата кај Соборниот храм до зградата на Владата на РСМ.

-Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за пренасочување на сообраќајот, како и мерки за посебен режим на сообраќајот на на околните сообраќајници. СВР Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници, информира МВР.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Најзаразен сој на коронавирусот се шири низ светот

Следно

Две групи затвореници се тепале за Нова година во затворот Идризово

Latest from Blog