Полицијата уапси крадец за џебна кражба на автобуска постојка во Скопје

1 min read

Денеска на автобуска постојка на бул.„Крсте Мисирков“, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Ф.С.(53) од Скопје.

Тој бил затекнат при извршување џебна кражба, при што од Е.А.(35) од Скопје, при влегување во автобус, одзел личен предмет, соопшти полицијата. 

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Путин: „Русија го суспендира своето учество од договорот за оружје Нов СТАРТ“

Следно

Ердоган: Ќе ги повикам на одговорност сите виновници за над 40.000 загинати во земјотресите

Latest from Blog