Почина млад рапер, ова е причината за смртта

1 min read

Познатиот рапер и германска ѕвезда, Пабло Гранд, попознат како „Dead Dawg“, ненадејно почина на 26-годишна возраст.

Според извештаите на локалните медиуми, Пабло наводно починал од тромбоза.

Тажната вест во неделата навечер ја потврди берлинската рап група „БХЗ“.

Извор: kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Кари со тројка од 9 метри му пресуди на Феникс

Следно

Вкусни солени палачинки без брашно, млеко и јајца: Направете ги од вода и уште една состојка

Latest from Blog