По трагедијата при посетата на „Титаник“: Компанијата „Оушн гејт“ ги прекина сите истражувачки и комерцијални операции

1 min read

ВАШИНГТОН (АА) – Компанијата „Оушн гејт“ денес на својата веб-страница објави дека ги суспендира сите истражувачки и комерцијални операции, јавува Анадолу.

Оваа одлука следуваше откако подморницата „Титан“ на споменатата компанија трагично имплодираше за време на мисијата за посета на остатоците од потонатиот брод „Титаник“ на дното на Атлантскиот Океан.

Во катастрофата животот го загубија тројца патници, управувачот со подморницата и директорот на компанијата „Оушн гејт“.

Истрагата утврди дека подморницата имплодирала и потонала, и дека починале сите пет лица што се наоѓале во неа.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

„Бектеши како портпарол на кланот Зајас и запознаен со имотната состојба на Ахмети, да каже кога очекуваат да стартува инвестицијата на 60MW фотоволтаична централа“

Следно

Твитер се заканува со правна постапка против „Мета“ поради апликацијата Тредс

Latest from Blog