Пиоли: На мечот против Тотенхем ќе видите сосема поинаков Милан

1 min read

Тренерот на италијанскиот фудбалски шампион Милан, Стефано Пиоли, не беше среќен по поразот со 1:2 од Фиорентина во Серија А и призна дека „виолетовите“ биле подобра екипа.

Сепак, Пиоли вети дека за решавачката пресметка со Тотенхем во Лигата на шампионите во среда, тимот ќе покаже сосема поинакво лице.

„Фиорентина играше подобро од нас, но тоа не е затоа што повеќе мислевме на Тотенхем. Само требаше да покажеме повеќе во одредени периоди на теренот. Натпреварот со Тотенхем ќе биде сосема поинаков, тоа е елиминациски натпревар. Исмаел Бенасер се врати по еден месец пауза и сѐ уште не е целосно фит. Треба да видам како е и Брахим Дијаз. Но, пресметката со Тотенхем ќе биде сосема поинаква, затоа што Англичаните се сосема поинаков тим од Фиорентина, а има и многу други фактори. Ќе бидеме подготвени за битка“, изјави стратегот на Милан.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кадиевска Војновиќ за „Пари“: Енергетската криза во Македонија во 2022 година низ бројки

Следно

Туркије со повик за поддршка на развојот и напредокот на ранливите земји

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството