Пет лица уапсени во Центар: Полицијата пронајде марихуана и прашкаста материја

1 min read

Изминатата ноќ полициски службеници уапсија пет лица на подрачје на Центар поради дрога.

Најпрво вчера во 17.35 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ц.(25) и В.Ј.(30), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 00.30 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции го лишиле од слобода И.М.(31) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Па во 00.50 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Н.(30) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По што во 01.50 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции го лишиле од слобода Н.Ј.(20) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По целосно документирање на случаите ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Недостиг на работници во албанскиот туристички сектор, само во Валона ангажирани околу 600 странци

Следно

Аеродром и Карпош раззеленети со чемпрес

Latest from Blog