Пендаровски: Да си ја чуваме татковината

1 min read

Претседателот на државата Стево Пендаровски вчера на сите православни верници им го честиташе големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ.

– Светлината на Божиќ нека се всели во нашите домови и донесе просперитет во целото општество. Да се почитуваме меѓу себе, да бидеме солидарни и да си ја чуваме татковината, напиша Пендаровски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Германската полиција уапси Иранец под сомнение дека планирал напад со биолошко оружје

Следно

Ал Наср се раздели со Абубакар за да го регистрира Роналдо

Latest from Blog