Педри ставил „лајк“ на девојка, нејзиниот дечко го бара неговиот дрес (ФОТО)

1 min read

Фудбалските фанови се обидуваат на оригинални начини да се најде во фокусот на вниманието, а токму еден таков вечерва имаме на „Камп Ноу“ на дуелот меѓу Барселона и Реал Сосиедад во Купот на Шпанија.

Навивач на каталонците се појави со натпис на кој пишуваше дека Педри и ставил „лајк“ на неговата девојка, па сега го бара неговиот дрес.

Дали е тоа вистина останува дилема, меѓутоа овој фан дефинитивно заслужува дрес од младата ѕвезда на шпанскиот великан.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Поплави и проблеми на грчкиот остров Закинтос

Следно

Што научивме денес: и трансџендери се трансфоби

Latest from Blog