Патрик Виера нов тренер на Стразбур

1 min read

Францускиот фудбалски прволигаш Стразбур го назначи денеска за нов тренер поранешниот трофеен репрезентативец на „Триколорите“, Патрик Виера (46).

Стразбур и Виера договорија тригодишна соработка.

Виера минатата сезона на средината на јануари доби отказ во англискиот премиерлигаш Кристал Палас по серија слаби резултати.

Виера со ангажманот на клупата на Стразбур се враќа во францускиот фудбал, бидејќи од пролетта 2018 до есента 2020 годишна седеше на клупата на Ница.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Путин ја губи контролата над својот народ, вели украинскиот претседател Зеленски

Следно

Клинтон ја оцени ситуацијата на северот на Косово како „глупост“ и повика да се одржат нови избори

Latest from Blog