Падна системот на МВР, не може да мине процедурата за вадење на пасоши

1 min read

рекламаСистемот на МВР во моментов е паднат, и отежната е процедурата за фотографирање за вадење на патни исправи.

Неколку читатели во редакцијата на ТВ21 се пожалија дека не успеваат да се фотографираат за пасош, и покрај закажаниот термин.

реклама

Исто така граѓаните имаат проблем и да закажат за лични документи на бројот на МВР.

рекламаПретходно

Бугарски милионер убиен и распарчен во Софија: Делови од телото пронајдени во тоалет

Следно

Дали Курти беше злоупотребен за дневна политика? Гаши: Ова е најголема навреда што може да му се направи на Курти

Latest from Blog