Падна договор: Зијеш е нов соиграч на Роналдо!

1 min read

Репрезентативецот на Мароко, Хаким Зијеш ги договори личните услови со Ал Наср од Саудиска Арабија, па се очекува наскоро да биде промовиран како ново засилување.

Зијеш ќе потпише договор до јуни 2026 година, а засега не се открива неговата плата во новиот тим.

Ал Наср претходно постигна договор и со Челси, кој долго време бараше клуб за мароканскиот репрезентативец.

Крилниот напаѓач во јануари беше на праг да се пресели во ПСЖ на позајмица, но поради проблеми со документите остана во Лондон.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Соборени два дрона во близина на Москва, тврдат локалните власти

Следно

Недела на бугарски документарни филмови од денеска во Кинотека

Latest from Blog